• Przewodnik Tatrzański - oferta wycieczek dla szkół
 • Przewodnik Tatrzański - wycieczki łatwe
 • Przewodnik Tatrzański - wycieczki trudne
 • Przewodnik Tatrzański - wycieczki wysokogórskie
 • Przewodnik Tatrzański - wycieczki rowerowe
 • Przewodnik Tatrzański - Zapraszamy
 • Przewodnik Tatrzański - Zamów przewodnika!
 • Przewodnik Tatrzański
 • Przewodnik Tatrzański
 • Przewodnik Tatrzański
 • Przewodnik Tatrzański
 • Przewodnik Tatrzański
 • Przewodnik Tatrzański
 • Przewodnik Tatrzański
 • Przewodnik Tatrzański
 • Przewodnik Tatrzański

 Wycieczki łatwe – nie wymagają przygotowania kondycyjnego, w sam raz dla rodzin z dziećmi, grup szkolnych lub na rozgrzewkę przed trudniejszymi trasami. Dla grup szkolnych wymagany przewodnik tatrzański na terenie Tatrzańskiego Parku Narodowego.

 
Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Łatwe - Dolina Kościeliska  

Wycieczka do Doliny Kościeliskiej
czas ok. 5-6 godzin

Dolina Kościeliska – druga co do wielkości dolina w polskiej części Tatr, przez wielu uważana za najpiękniejszą. Podczas wycieczki dnem doliny obserwujemy bogactwo form skalnych ukształtowanyh przez płynącą wodę Potoku Kościeliskiego: polany, bramy, turnie, jaskinie.

Propozycja programu:

Przejazd autokarem lub minibusem do wylotu Doliny Kościelskiej. Przejście do schroniska na Polanie Ornaczańskiej (ok. 6km). Zamiast spaceru istnieje możliwość przejazdu bryczkami do Polany Pisanej (4 km) - płatne dodatkowo.Powrót tą samą trasą z wejściem do Wąwozu Kraków lub Jaskini Mroźnej (opcjonalnie, płatne dodatkowo). Przejazd do hotelu z możliwością zwiedzenia Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

     
Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Łatwe - Dolina Chochołowska  

Wycieczka do Doliny Chochołowskiej
czas ok. 6-7 godzin

Najdłuższa i największa dolina w polskich Tatrach, swoją popularnością ustępująca jedynie Dolinie Kościeliskiej. Piękna sceneria doliny stanowiła tło w serialu „Janosik”, tutaj też nakręcono scenę z kuligiem do filmu „Potop”. Polana Chochołowska była rownież ulubionym miejscem spacerów Jana Pawła II.

Propozycja programu:

Przejazd autokarem lub minibusem do wylotu Doliny Chochołowskiej. Przejazd kolejką traktorową do Polany Huciska (opcjonalnie – płatne dodatkowo). Przejście do schroniska na Polanie Chochołowskiej.  Powrót tą samą trasą. Przejazd autokarem do hotelu z możliwością zwiedzenia Sanktuarium Matki Boskiej Fatimskiej na Krzeptówkach.

     
Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Łatwe - Morskie Oko  

Wycieczka do Morskiego Oka
czas ok. 6 godzin

Największe i najbardziej znane jezioro w Tatrach. Piękna sceneria polodowcowa stała się inspiracją dla wielu artystów. Widok strzelistego Mnicha odbijającego się w toni jeziora każdemu pozostanie głęboko w pamięci!

Propozycja programu:

Przejazd autokarem lub minibusem widokową trasą przez Głodówkę do Palenicy Białczańskiej. Przejście do Morskiego Oka (ok. 10 km). Opcjonalnie - przejazd wozami konnymi do Polany Włosienica (opcjonalnie – płatne dodatkowo). Możliwość spaceru wokół jeziora.  Powrót tą samą trasą do Palenicy Białczańskiej do parkingu i dalej do Zakopanego trasą przez Jaszczurówkę z możliwością zwiedzenia kaplicy projektu Stanisława Witkiewicza.

     
Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Łatwe - Dolina Strążyska  

Wycieczka do Doliny Strążyskiej
czas ok. 4 godzin

Dolina reglowa prowadząca do stop głównego wierzchołka Giewontu. Atrakcyjna ze względu na urokliwe widoki z Polany Strążyskiej oraz dostępność do wylotu doliny można przejść pieszo z centrum miasta.

Propozycja programu:

Przejście spod Skoczni Drogą pod Reglami do wylotu Doliny. Spacer do Polany Strążyskiej i do wodospadu Siklawica. Powrót tą samą drogą do Zakopanego.

     
Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Łatwe - Hala Gąsienicowa  

Wycieczka na Halę Gąsienicową
czas ok. 6 godzin

Hala Gąsienicowa będąc dawnym terenem pasterskim jest dzisiaj wspaniałą bazą wypadową na wymagające szlaki Tatr Wysokich (Orla Perć). Każdemu, kto tutaj dotrze, oferuje wspaniałe widoki na otaczające ją szczyty. Na Hali znajduje się duże i bardzo popularne schronisko PTTK "Murowaniec".

Propozycja programu:

Wyjście z Kuźnic na Przełęcz między Kopami szlakiem prowadzącym Doliną Jaworzynki. Przejście do schroniska Murowaniec. Możliwy spacer nad Czarny Staw Gąsienicowy. Powrót szlakiem przez Boczań.

     
Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Łatwe - Rusinowa Polana  

Wycieczka na Rusinową Polanę
czas ok. 4 godz.

Polana pasterska ceniona jest wśród turystów ze względu na piękne widoki na wschodnią część Tatr i leżącą poniżej Dolinę Białki. Nie bez znaczenia dla odwiedzających ją turystow jest możliwość odwiedzenia położonego w bezpośredniej bliskości Sanktuarium Matki Boskiej na Wiktorówkach. Na polanie tej bywał Kardynał Karol Wojtyła – Papież Jan Paweł II. Atrakcją polany jest również możliwość skosztowania świeżego oscypka z nadal działającej bacówki.

Propozycja programu:

Przejazd autokarem lub minibusem widokową trasą przez Głodówkę na Wierchporoniec. Przejście do Polany Rusinowej i dalej na Wiktorówki, gdzie znajduje się drewniane Sanktuarium Matki Boskiej Jaworzyńskiej. Powrót Doliną Złotą do parkingu i przejazd do Zakopanego trasą przez Jaszczurówkę z możliwością zwiedzenia kaplicy projektu Stanisława Witkiewicza.

     
Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Łatwe - Gubałówka  

Wycieczka  Zakopane - Gubałówka
czas ok. 3 godz.

Pieszy spacer po zimowej stolicy Tatr pozwalający zapoznać sie z krótką, lecz jakże bogatą historią miasta. Atrakcją kończącą zwiedzanie będzie wjazd kolejką linowo-terenową na wspaniały punkt widokowy na panoramę Tatr – Gubałówkę.

Propozycja programu:

Spotkanie z przewodnikiem, spacer głównym deptakiem Zakopanego – ulicą Krupówki, opcjonalnie zwiedzanie Muzeum Tatrzańskiego (płatne dodatkowo), przejście do Starego Kościółka oraz na cmentarz na Peksowym Brzysku, wjazd kolejką linowo-terenową na Gubałówką (płante dodatkowo), spacer grzebietem Gubałówki, powrót tą samą drogą lub zjazd kolejką krzesełkową Szymoszkowa (płatne dodatkowo).

 

Wycieczki Łatwe

Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Łatwe

Wycieczki Trudniejsze

Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Trudniejsze

Wycieczki Wysokogórskie

Przewodnik Tatrzanski - Wycieczki Wysokogórskie