Szkolenie ta ma na celu wprowadzenie turystów w zagadnienia ABC lawinowego, jak zachować się w trakcie i po zejściu lawiny. W czasie zajęć uczestnicy dowiedzą się jak używać sprzętu lawinowego – ABC (detektor LVS, sonda, łopatka), jak postępować w przypadku uczestniczenia wypadku lawinowym, co robić by jak najszybciej i bezpiecznie pomóc poszkodowanym – znaleźć i odkopać zasypanego w lawinie.

Czas trwania: 1 dzień
Terminy: od połowy grudnia do kwietnia/maja (w zależności od warunków śniegowych)
Trudność: łatwa
Dla kogo: dla każdego
Wielkość grupy: max. 6 osób, aby zapewnić każdemu komfortowe warunki.
Zbiórka: Kuźnice

Szkolenie  prowadzone jest przez Ratowników TOPR

Przykładowy program szkolenia
Przejście na nartach do Hotelu Górskiego Kalatówki, krótkie zajęcia teoretyczne.  Szkolenie w terenie przy użyciu sprzętu Lawinowego Centrum Treningowego. Ćwiczenie poszukiwania zasypanego detektorem LVS, sondowania i poprawnego odkopywania poszkodowanego. Powyższy program wycieczki jest wyłącznie poglądowy. Instruktor  zastrzega sobie prawo do wprowadzania zmian w programie imprezy odpowiednio do panujących warunków śniegowych/pogodowych lub/oraz umiejętności Uczestników.

W celu ustalenia terminu i ceny skontaktuj się z nami:

Mailowo:          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Telefonicznie :    + 48 502 052 111