Intensywny program dla osób chcących rozpocząć swoją przygodę ze ski touringiem. Impreza jest polecana narciarzom, którzy chcą przyswoić podstawowe umiejętności pozwalające poruszać się bezpiecznie w terenie, będąc jednocześnie doskonałym przygotowaniem do odbycia dalszych wycieczek. Oprócz przybliżenia taktyki bezpiecznego planowania wyjść na górskie tury zajęcia w terenie obejmują techniki podejścia na stoku (zakładanie śladu i zakosów), wybór trasy i efektywne używanie sprzętu lawinowego (detektora LVS, sondy, łopaty). A przede wszystkim spędzicie aktywnie czas w pięknej scenerii Tatr! Aby jednak całodniowa wycieczka była przyjemna, wymagane jest przynajmniej średnie przygotowanie kondycyjne oraz umiejętności narciarskie. Na nocleg schodzimy do Zakopanego.

Czas trwania: 2 dni
Terminy: od stycznia do kwietnia/maja (w zależności od warunków śniegowych)
Trudność: łatwa/umiarkowana
Dla kogo: dla każdego, kto czuje się swobodnie na nartach na czerwonych trasach i radzi sobie na czarnych
Wielkość grupy: max. 6 osób, aby zapewnić każdemu maksymalne bezpieczeństwo.

W celu ustalenia terminu i ceny skontaktuj się z nami:

Mailowo: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefonicznie:  + 48 502 052 111

Program jest ustalany indywidualnie w zależności od warunków i umiejętności uczestników.

Przykładowy program szkolenia 

1 dzień: spotkanie w Kuźnicach, spacer na nartach do Doliny Kondratowej stamtąd szlakiem narciarskim do Doliny Goryczkowej i na Kasprowy Wierch. Zjazd częściowo w terenie poza trasą narciarską. Możliwy jest też wariant z oddzielnym szkoleniem lawinowym prowadzonym przez Ratownika TOPR. Praktyczne zastosowanie zestawu lawinowego. Nauka szukania detektorem LVS, sondowania i odkopywania zasypanego 

2 dzień: spotkanie w Kuźnicach, spacer na Halę Gąsienicową, wyjście na Przełęcz Liliowe, przejście na Świnicką Przełęcz. Zjazd ze Świnickiej Przełęczy na Halę Gąsienicową i do Kuźnic (możliwy też wariant z Przełęczą Karb)

Oprócz przybliżenia taktyki bezpiecznego planowania wyjść na górskie tury zajęcia w terenie obejmują techniki podejścia na stoku (zakładanie śladu i zakosów), wybór trasy i efektywne używanie sprzętu lawinowego (detektora LVS, sondy, łopaty). Poza tym nauczycie się jak użyć nart w sytuacji awaryjnej oraz przyswoicie podstawową wiedzę o śniegu i lawinach. A przede wszystkim spędzicie aktywnie czas w pięknej scenerii Tatr!

Możliwy jest też wariant z noclegiem w schronisku.

Mailowo:          Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Telefonicznie:    + 48 502 052 111